BelovedPictures 7147main

Fotoalbum od Beloved Pictures

Na pewno zastanawiacie się w jakiej formie wydrukować fotografie ślubne. Dziś będzie troszkę o tym czym jest fotoalbum. W gąszczu bardzo bogatych ofert producentów można znaleźć dziesiątki różnych produktów które przenoszą fotografie z ekranu monitora na namacalny produkt. Fotoalbum jest najpopularniejszym z nich.

 

Wyjątkowe chwile zasługują na wyjątkowa oprawę. Fotoalbum jest idealnym miejscem na fotografie ślubne. To bardzo elegancka forma prezentowania fotografii.

 

BelovedPictures 7189

 

Czym cechuje się fotoalbum? Podstawowa sprawą jest to ze posiada bardzo grube karty o gramaturze wynoszącej 800gr/m2 dla porównania zwykła kartka papieru to 80gr/m2 czyli jest dziesięć razy cieńsza.  Mając w dłoni fotoalbum czuć że karty są grube, przykładając linijkę mają około 2mm grubości. Dodatkowo karty w fotoalbumie są całkowicie sztywne. I jest to bez wątpienia bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie. Wyobraźcie sobie że bierzecie do ręki plakat o wymiarach 60cm x 30cm wydrukowany na miękkim arkuszu cienkiego papieru. Obejrzenie co na nim jest sprawia trochę kłopotów, papier się wygina, więcej uwagi skupia się na tym by jakoś utrzymać go w ręku by się nie zaginał niż na tym co przedstawia fotografia. Dzięki sztywnym kartom w fotoalbumie zdjęcia wygodnie się ogląda mimo dużych rozmiarów wydruków – często po rozłożeniu to 30x60cm jest to komfortowe, trwałe rozwiązanie, trzeba też zaznaczyć że nadaje to niesamowitej elegancji oraz ekskluzywnego tonu wydrukom.

 

BelovedPictures 7110

BelovedPictures 7111

 

Karty są powlekane papierem fotograficznym, dokładnie takim jak odbitki. Papier jest dostępny w kliku wersjach m.in. papier o strukturze jedwabiu który idealnie pasuje do klientów rustykalnych oraz klasycznych lub z drobinkami metalizującymi podkreślającego urok sukni ślubnej.  

 

Papier ten jest naświetlany profesjonalnym urządzeniem a za tą technologią stoi najwyższa jakość odwzorowania kolorów i szczegółowości detali. Dla kontrastu odniosę się do fotoksiążki gdzie zdjęcie nie jest naświetlane a drukowane atramentowo.

 

BelovedPictures 7116

BelovedPictures 7119

 

Kolejną cechą fotoalbumu jest możliwość otworzenia go całkowicie na płasko. Daje to możliwość wydrukowania dużego zdjęcia nawet na dwóch stronach i w oglądaniu nie będzie to przeszkadzało. Łączenie stron lewej i prawej jest niezauważalne. Potocznie nazywamy to rozkładówką. Otwieranie stron „na płasko” daje ciekawe możliwości podczas projektowania, ponieważ nie trzeba ograniczać się do wymiarów jednej strony, możemy bez problemu zdjęcie rozciągnąć częściowo lub całkowicie na sąsiednią stronę.

 

Poza możliwością tworzenia spektakularnych rozkładówek uzyskujemy też dużą oszczędność powierzchni do zagospodarowania która nie jest ograniczona wgłębieniem łączenia stron jak to ma miejsce przy klasycznych książkach.

 

BelovedPictures 7125

BelovedPictures 7133

 

Fotoalbum ślubny można oprawić na bardzo wiele sposobów, dostępne są tkaniny, tkaniny z dwukolorową struktura, skóra naturalna, akrylowe powłoki i inne. Osobiście polecam tkaniny. Są one trwałe, powoduję sympatyczne odczucia trzymając taki album w ręku oraz sama tekstura jest bardzo atrakcyjna.

 

Do wyboru mamy szeroką gamę kolorystyczną: od szarości, po błękity, kontrastowe czerwienie, pastelowe róże, zielenie, fiolety brązy, granaty itd.  Kolor najlepiej jest dopasować do okazji oraz koloru przewodniego panującego na fotografiach tak by tworzyło to spójną całość.

 

BelovedPictures 7142

 

BelovedPictures 7147

 

Dostępnych jest wiele formatów, najmniejsze w kształcie kwadratu to 15x15cm aż po 30x30cm lub w kształcie prostokątów zaczynając od 15x20cm aż po panoramiczny ogromny 30x45cm. Podałem tutaj wymiary złożonych fotoalbumów. Po rozłożeniu okładek ten drugi wymiar rzecz jasna należy pomnożyć razy 2 co za tym idzie ten największy prostokątny będzie miał spektakularny wymiar 30x90cm! To jak sporej wielkości panoramiczny foto-obraz na ścianę.

 

Osobiście najbardziej polecam format kwadratu o wymiarach 25x25cm jest wręcz idealny, przeglądanie nie męczy nadgarstków bo waga nie jest zbyt duża a rozłożony do wymiarów 25x50cm robi wrażenie J fotografie są duże i potrafią oczarować odbiorcę.

 

BelovedPictures 7169

BelovedPictures 7367

 

Przykładowy fotoalbum składający się z 40 stron (20 rozkładówek) pozwala na umieszczenie do 200 zdjęć. A taka ilość fotografii wystarcza by opowiedzieć Waszą historię zarówno z całego dnia ślubu jak i z sesji plenerowej. Projekt fotoalbumu wykonuje wg. naszych ustaleń.

 

Zazwyczaj fotografie z części przygotowań są układane po 5-7 na stronie. Z przyjęcia weselnego są projektowane jako nieco mniejsze bo kolaże zawierają po 7-9 fotografii na stronie a jeszcze inaczej przedstawiam zdjęcia z przysięgi małżeńskiej lub równie spektakularne ujęcia z sesji plenerowej to już duże 2-3 fotografie na stronie by rozmiarem podkreślić ich znaczenie. Projektowanie fotoalbumu wymaga doświadczenia które oczywiście Wam oferuję.

 

BelovedPictures 7220

BelovedPictures 7195

 

Okładkę można ozdobić okienkami na zdjęcia w różnych konfiguracjach, czy też napisami. Grawer czcionką introligatorską polega na wytłoczeniu napisu w okładce wklęsły napis może mieć różne kolory, grawer laserowy natomiast to napis który jest „wypalany” na powierzchni okładki, nadruk UV to  powłoka lakieru która następnie jest utwardzana światłem UV w efekcie jest lekko wypukła, szczególnie to widać w przypadku okładek z ekoskóry.

 

BelovedPictures 7379

 

Fotoalbum możemy też wykończyć poprzez zaokrąglenie rogów kart, dodanie gąbki pod okładkę, obszycie grzbietu dodatkową nicią, poczernienie ich grzbietów, zastosowania różnych okuć okładek, zastosowaniu grawerowanej dedykacji na wewnętrznej pierwszej lub ostatniej stronie, a nawet wykorzystanie specjalnej serii z kryształkami od Savorskiego! Dzięki temu jesteśmy w stanie stworzyć produkt dokładnie dostosowany do naszych oczekiwań by idealnie oprawiał wyjątkowe chwile na fotografiach.  

 BelovedPictures 7339

BelovedPictures 7392